به گزارش تریتا نیوز به نقل از روابط عمومی اتاق اصناف تهران ، روابط عمومی غلامرضا حسن پور رئیس سازمان بسیج اصناف کشور اعلام کرد: نام گذاری سال ۹۹ با عنوان «جهش تولید» از سوی مقام معظم رهبری نشانگر اهمیت و جایگاه بالای اقتصاد است. غلامرضا حسن پور با بیان این مطلب افزود: به منظور تحقق شعار سال لازم است دولت حمایت لازم از اصناف داشته باشد. این مسیری است […]

غلامرضا حسن پور رئیس سازمان بسیج اصناف کشور اعلام کرد: نام گذاری سال ۹۹ با عنوان «جهش تولید» از سوی مقام معظم رهبری نشانگر اهمیت و جایگاه بالای اقتصاد است.

غلامرضا حسن پور با بیان این مطلب افزود: به منظور تحقق شعار سال لازم است دولت حمایت لازم از اصناف داشته باشد. این مسیری است که به همکاری همه دستگاهها نیاز دارد.

وی با بیان اینکه جهش تولید در واحدهای صنفی با حداقل سرمایه نیز امکان پذیر است گفت: اگر امکانات و تسهیلات لازم در اختیار صنوف تولیدی‌ قرار گیرد، بدون شک این واحدها نقش پر رنگتری در تحقق شعار سال ایفا خواهند کرد.

وی در ادامه با اشاره به فرامین مقام معظم رهبری در خصوص جهش تولید اظهارداشت: مواردی به دست اندرکاران سازمان های بسیج اصناف کشور ابلاغ شده است که این نکات به شرح ذیل می باشد:

۱- جلسات هیئت اندیشه ورز با موضوع جهش تولید، تشکیل و ضمن شناسایی موانع تولید ، راهکارهای عملی را ارائه نموده و از طریق مسئولان محلی و استانی و با استفاده از ظرفیت های فعالان بخش تولید ، به مرحله اجرا در آورده و چنانچه پیگیری کشوری لازم بود؛ موضوع به تهران منعکس شود
۲- با معیار قرار دادن حمایت از کالای ایرانی ، همه فروشندگان محترم را به فروش کالای ایرانی ترغیب نموده و ازفروشندگان تقدیر نمایید
۳- به صورت میدانی از واحدهای تولیدی صنفی سرکشی نموده و مشکلات تولید را احصاء نموده و جهت رفع آن گام بردارید
۴- برای رفع مشکلات مربوط به تولید از قبیل مالیات، گمرک، بانک و … با هماهنگی استانی و در صورت نیاز کشوری، تلاش نمایید
۵-راهکارهای ۱۳ گانه اقتصاد مقاومتی که در سال ۱۳۹۵ توسط این سازمان ابلاغ شده را مد نظر قرار دهید

حسن پور با تاکید بر لزوم مدیریت و برنامه‌ ریزی‌ها برای کاهش مشکلات اقتصادی بعد از پایان بیماری کرونا، گفت: باید پیش‌بینی وضعیت کسب و کار برای پس از بیماری کرونا صورت گیرد و اقدامات لازم برای حمایت از آنان در نظر گرفته شود.

حسن پور در ادامه افزود: بسیج اصناف به دور از شعارزدگی درصدد تدوین بسته ای برای ارائه به دولت برای حمایت واقعی ازکسب وکارهای آسیب دیده است.

وی تاکید کرد: برای تدوین این بسته قطعا از نظرات و دیدگاه های کارشناسی تمام بخش های مختلف بویژه رؤسای اتاقهای اصناف واتحادیه ها بهره مند خواهیم شد.